Kiszámoltuk, hogy olcsóbb-e a görög nyaralás, mint a balatoni. De mennyire lehet ezt komolyan venni? A fapadosok megkavarták a lekvárt júliusban, csak hogy ne unatkozzunk. Ezúttal Norvégiába látogatunk, illetve itthon nézünk körbe szállodafronton.
Háttér: Megnéztük, igen, olcsóbb a szállás egy görög szigeten, mint a Balatonon. Tíz napos pihenő alatt négy főre számolva a nyerő már annyi, hogy ki is jön a repjegy. Ha odafigyelünk, és időt szánunk a szervezésre, akár jóval olcsóbb is lehet a túra. Fontos azonban megjegyezni, hogy egy külföld/belföld reláció esetében nem nagyon érdemes fillérre számolgatni. A horvát tengerparton és a legegyszerűbb görög szigetbulin kívül ugyanis nemigen lehet összevetni semmilyen helyszínt a Balatonnal. Mert egyszerűen sok esetben másról szól a nyaralás: egy izlandi, norvég kör nem ugyanaz, mint egy kellemes henyélés. Ráadásul a preferenciáink is mások.
Aktuális: A két ultrafapados alaposan megkavarta a júliusi menetrendet, így alig van járat, ami maradt a helyén. Egy óra, két óra vagy egy nap, kinek mi jutott. És mit lehet ilyenkor tenni? A Wizz Air csak a két órán túli módosításnál engedi az átfogalást, az Ryanair pedig arra kényszeríti a pórul járt utasokat, hogy emailezgessenek és pitizzenek az amúgy tök jogos módosításért. Ha nem tetszik, mehetünk charterrel aranyáron, valamit valamiért.
Élmény: A belföldi járatokat épp leradírozza a Wizz Norvégiában, amikor felcsillanna a remény, hogy be lehet utazni az országba. Ez van, marad a méregdrága SAS és Norwegian. Lehet még utazni vonattal, ami önmagában is élmény, egy Bergen-Oslo út minden pénzt megér. Az ország elsősorban a természeti értékek miatt felejthetetlen, vagyis mindenképp legyen nálunk bakancs. Ideális befejezés egy túra a Szószék sziklához, ahonnan lélegzetelállító látvány nyílik az alattunk tátongó mélységre és a ködbe vesző fjordra.
Ami Magyarországot illeti, folyamatosan nyitnak a szállodák, simán lehet, hogy nemcsak a Balatonon lesz teltház, hanem más térségekben is. Kivéve Budapestet, a főváros ugyanis nehezen áll fel a külföldi turisták elmaradása miatt. Lesznek szállodák, amelyek még nyáron sem nyitnak ki, illetve az esetleges nyitásról még nem sikerült döntést hozni – mondta nekünk Kovács Balázs, a Danubius Hotels vezérigazgatója.