Végre Magyarországra is megérkezik a Wizz Air-bérlet, kicsit fájdalmas áron.
Több mint egy éve vezette be a Multipasst a Wizz, akkor két országban. Azóta jöttek újak, de Magyarország csak most került a rendszerbe.
Az már tavaly kialakult, hogy a fix havidíjért egy vócsert kapunk, ez váltható be egy repjegyre. Minden hónapban levonják a díjat a kártyánkról, eredetileg úgy volt, hogy a minimális időszak 6 hónap, de mostanra 12 lett belőle. Tehát egy éves hűség, minden hónapban fizetünk, minden hónapban utazhatunk. Ha nem tudunk, az nekünk bukta.
Öt napon túlra lehet beváltani a vócsert, tehát például 5-én a 10-től a következő hónap 10.-ig induló járatokkal mehetünk. Ezt eddig is tudtuk, ami friss, az a magyar bevezetés, illetve az ár.
Egy útra csomag nélkül 24490 forint, elsőbbségivel 40285, 20 kilós feladott poggyásszal 41500. Retúr simán a duplája. Vastagon fogott a cerka, az biztos.
Idézet a sajtóközleményből: ” A MultiPass jegyárra vonatkozó konstrukciójával idén akár 30-40%-ot is megtakaríthatnak a legnépszerűbb nyári úti célok jegyárából. A kedvező lehetőség különösen jól jöhet sokak számára a nyári főszezonban, illetve azoknak is segíthet, akik rendszeresen repülnek Magyarországról, akár munkájukból kifolyólag.” Hát persze.
Kezdjük ott, hogy a nyár három hónap, de utána még 9 hónapig fizetem a bérletet és ahhoz, hogy megérje, még 9 olyan utazás kell, ahol drágábban venném a jegyet 25 ezer forintnál. Márpedig olyan úticél, ahol ez az árszint egész évben jellemző és népszerű a turisták körében, igazából 3 van: Tenerife, Madeira és Dubaj/Abu-Dzabi. Esetleg ilyen lehet Egyiptom, ha javul a biztonsági helyzet a környékén. Nyáron az idényjellegű nyaralókon túl bejön még persze Lisszabon, Ciprus meg Izland. De többet nem tudunk.
Kihasználnánk az ünnepeket, hosszú hétvégéket? Erre a Wizz is gondolt és jól kizárta ezeket, vagyis ilyenkor sajna a Multipass nem érvényes. Még az önmagában álló, idén szerdára eső október 23-án se, meg persze karácsony, húsvét kuka. De legalább nem az egész iskolai szünet, hanem az ünnepek.
A következő 5-től 35 napig terjedő időszakra jellemzően kedvezőek az árak, előre egy hónapra gyakran kifejezetten alacsonyak. A nyári három hónapon túl nem sok értelme van fix magas díjjal elköteleződni. Valóban csak annak érheti meg ez a jegy, aki nyáron elmegy a klasszikus drága tengerparti célokra Mallorcától Krétáig, az év többi részében végigutazza a drága úticélokat, a többivel meg nem foglalkozik, hogy amúgy mennyi lenne. Kijöhet a matek, ha valaki mindig kizárólag hétvégén tud menni, amikor a legdrágábbak a jegyek.
Annak lehet még jó ajánlat a bérlet, aki biztosan sokat, legalább havi kétszer utazik és attól tart, hogy épp az ő napján kimagasló árak vannak. Vagy a több utazásából az egyiket, a legdrágábbat fizeti ki a vócserrel.
De egyszerűbb is lehet a képlet: aki sokat utazik és eddig azt tapasztalta, hogy 25 ezer forint felett van az átlagára, az jól járhat. A döntő többség viszont nem.