Közvetlen járatot indít a Wizz Air Budapestről az egyik legszebb görög szigetre, Szantorinire és a Baleár-szigetek kis mostoha tagjára, Menorcára. Ibiza és Mallorca mellett Menorca a harmadik legnagyobb tagja a szigetcsoportnak. Ha még nincs tervezett nyaralás, most érdemes lehet lépni.
Szantorinire július 15-től, Menorcára pedig 18-tól lehet jegyet foglalni. Mindkét szigetre heti két járat indul, Menorcára kedd-szombat, Szantorinire szerda-vasárnap. Az induló ár harminc euró csicsák és extrák nélkül – mondjuk mi már nem találtunk ennyiért, csak a duplájáért. Nagy csomag valószínűleg nem kell harminc fokba, így akár kopasz jeggyel is be lehet vállalni egy ötnapos kanyart. Azt azért tudni kell, hogy minden új útvonal eredménye egy más járat ritkítása, hiszen a kapacitás adott.
Egyelőre kérdéses, mi lesz júliusban, ha hazajövünk a nyaralásról, vagyis kicsi kockázat van a rendszerben. Annyi bizonyos, hogy Görögország és Spanyolország is nyitva áll a magyar turisták számára – Görögországba már június közepétől mehetünk, Spanyolország júliustól nyit ki újra. Mivel ezek szigetek, ezért jóval kevésbé sújtotta őket a járvány. Ez azt jelenti, hogy jóval kisebb kockázatot rejt Szantorini vagy Menorca, mintha a szárazföldön közelítenénk meg a Földközi-tengert. Ráadásul még az átszállással sem futunk extra kockázatot.
Hogy mi lesz hazaérve, az más kérdés. Egyelőre úgy tűnik, lassú enyhítés kezdődött a jövés-menést illetően, már csak az a kérdés, mikor lesz ez általános. És hogy mikor szűnik meg a kötelező, 14 napos karantén a hazatérés után. A veszélyhelyzet napokon belül megszűnik – az erről szóló törvényjavaslatok már az Országgyűlés előtt vannak, már csak a szavazás van hátra. Elvileg ez azt jelenti, hogy megszűnik a karantén is. A tövényjavaslatban azonban van egy bekezdés, amely szerint a járványügyi hatóság meghatározhatja azon országokat, amelyekből hazatérve kötelező lesz a hatósági karantén.
Maradj naprakész, értesülj elsőként.
Hogy lesz-e ilyen országlista és ha igen, akkor melyik állam lesz rajta, nem tudni. Ha tippelnünk kéne, Görögországot nem tennénk rá erre a listára. Spanyolország esetében pedig kérdés, hogy egy kalap alá veszik-e a szárazföldet és az autonóm szigeteket – Baleár mellett Kanárit. Ujjunk csuriban.