Mi a teendő, ha nem lemondható szállás paramétereit módosítani kell? Mit tudnak a burzsujvárók és repülőgépi kávék? Meddig ingyenes a Ryanair járatmódosítása? Juhú, kinyitott Izrael.
Beleszaladtunk abba, hogy foglaltunk egy nem lemondható szállást, de elnéztük a napot. Vert a víz, hogy most mi lesz. Szerencsére a Bookingnál van erre protokoll, és ha a szállás is partner a dologban, és mondjuk van szabad szoba a kívánt napra is, flottul megy a módosítás. Nem csak sima hülyeség miatt lehet ez fontos, könnyen előfordul, hogy a program változik. De a lényeg: van értelme kérni a módosítást.
Többször igénybe vettük már a pesti és a bécsi burzsujvárót (Bécsben három van, a Sky váróról lesz szó), szebb nevén a MasterCard Lounge-t. A várókba prémium meg arany, illetve platina kártyával lehet bemenni, ezek díja 15-20 ezer forint évente. A pesti színvonala sajnos mélyen a bécsi alatt van, alapvetően nem is az a meglepő, hogy van különbség, hanem hogy ekkora. A Wizz Air új brandet vezet be járatain, elsőként a kávét teszteltük. A porkávékhoz képest iható, összességében persze elég rossz.
A Ryanair csendben felhagyott az ingyenes járatmódosítás lehetőségével. Aki szeptember 30-ig foglalt, az még vígan módosíthat ingyen, de csak december végéig tolhatja ki az indulást. Persze a jegyárkülönbözetet ki kell fizetni, csak a módosítás díját engedi el a cég. A szeptember 30-a után vett jegyeknél ez már nem érvényes, ha nem utazunk, bukta az egész.
A fapadossal bejárható országok közül utolsónak Izrael is kinyitott az egyéni turisták előtt. Járat csak Tel Avivba megy a téli menetrend szerint, Eilatba nem. Jeruzsálemet egyszer látni kell, de jobb felkészülni egy-két dologra. Péntek délutántól szombat estig semmi sem jár, semmi sincs nyitva, és se a boltban, se máshol nem tudunk elolvasni semmilyen feliratot. A buszmenetrendet például célszerű előre kijegyzetelni.