Immár minden uniós ország megszüntette a tesztkötelezettséget, bárhova be lehet utazni oltottan. El is utaztunk Londonba, ahová pedig majd szívesen mennénk, az Stockholm. Mert márciustól olcsó és kényelmes is lesz.
Megszűntek a beutazási korlátozások, egyetlen uniós országba sem kell már teszt az oltottaktól, és hasonló a helyzet Norvégiával, Svájccal és az Egyesült Királysággal is. Annyit kell már csak megnézni, hogy van-e valami különleges belföldi szabály, amit tudnunk kell.
Ami a keleti oltásokkal kapcsolatos híreket illeti, Újhelyi István mszp-s európai parlamenti képviselő jogértelmezést kért az igazságügyekért felelő biztostól. Ezek szerint aki keleti oltás után második vagy harmadik adagra nyugati oltást kért, azt az oltottságot el kell fogadni. Egyelőre ebben bízhatunk, de írásos nyomát eddig nem láttuk a döntésnek.
Stockholm azon kevés városok egyike Európában, ahová eddig az ultra fapadosok a B-reptérre mentek, a többiek meg a főreptérre. Ez nyolcvan kilométerre van a várostól, szóval tényleg a világ vége. A Ryanair azonban márciustól a főreptérre indít járatokat, ráadásul tíz euróért. Ez igazán remek ajánlat, főleg úgy, hogy a reptéri bejutás sem kerül feltétlenül többe, mint a repjegy. Eddig a méregdrága busz és a méregdrága vonat közül lehetett választani, de a Flixbusnak köszönhetően itt is megjelent a néhány-eurós jegy. Így a hivatalos reptérbusz is kénytelen volt konszolidálni az árait. Hiába a piacgazdaság nagy úr.
Anglia most már szinte teljesen olyan, mint a járvány előtt. Szabad az utazás, a maszkhordás beltérben és közlekedési eszközökön is opcionális. Éles ez a váltás azok után, hogy két évig Európa legszigorúbb zárja volt érvényben. Ha Londonba megyünk, és biztosra szeretnénk menni, a jó ár-érték arányú láncok választásával nem tévedhetünk. Aludni a Tavelodge vagy a Premier Inn láncoknál a legolcsóbb – úgy, hogy azért elfogadható minőséget kaphatunk – ha pedig angol kocsmában ennénk, a Weatherspoon lánc nem okoz csalódást.