Elmondjuk, milyen egy kapszulaszállás és hogy kiknek való, mondunk pár helyet, ahová öteurós jegyekkel el lehet repülni és lerántjuk a leplet a Ryanair nagy gépkiegyenlítő ültetéséről. És meddig megy a Wizz Dubajba?
Múlt héten megígértük, hogy beszélünk kicsit a kapszulaszállásokról. Bergamóban próbálta ki Ács kolléga, aki egymaga utazott. Ez lényegében a kulcsszó, hiszen ezek a kapszulák voltaképpen dobozok, amelyekben egyetlen ember fér el. Éjszakára ki lehet bérelni – kábé este tíztől reggel hétig – de akár nappalra is be lehet feküdni horpasztani pár órára, ha ez az igény. Hajrá!
Egy rakás helyre lehet menni öt- és tízeurós jegyekkel, köszönhetően a Ryanair árazási mechanizmusának. Az algoritmust kiismerni nem nagyon lehet, így nem tudni, milyen járatok ára esik majd le legközelebb. Annyi bizonyos, hogy a kevésbé népszerű útvonalakról van szó (nahát), de hogy időben éppen mikor és miért lesz hirtelen a huszonöt euróból öt, azt nem tudni.
Mindenesetre Göteborg, Torino, Varsó, Rimini vagy Szardínia közül is választhatunk. Egyelőre a májusi járatoknál van áresés – hétközben, mert a hétvége azért jól pörög, május elseje például aranyáras -, de várhatóan a június sem lesz másmilyen. Vagyis ha a lurkót szeretnénk meglepni a jó bizonyítványért cserébe egy jó kis Rimini vagy Göteborg-túrával, akkor van esély arra, hogy olcsón meg tudjuk úszni.
De mi a helyzet Dubajjal? A Wizz régóta kínlódik, hogy felszámolja dubaji járatát és áttegye a gépeit Abu Dhabiba, ahol mellesleg céget is alapított. Abu Dhabi kiváló kiindulás például Ázsiába, de alapvetően bárhová lehet innen gépet indítani. Csak hát a népek nem ide akarnak utazni, hanem Dubajba, így a Wizz most mindkét várost felrakta a térképre. Dubajba akármennyi járatot is indíthatott – valószínűleg a világkiállítás miatt is nagy volt a forgalom – kérdés, meddig tart ki ez a kettősség és mit szólnak majd az utasok az új helyszínhez.
Többször tapasztaltuk már, hogy a Ryanair járatain nem ülhetünk akárhová felszálláskor. Előfordult, hogy a tök üresen hagyott sorba beültünk és a sztyuvi elküldött minket a saját helyünkre – ami nyilván valami szörnyű középső ülés volt két hústorony között. Nem értettük, hogy van ez, legutóbb viszont erre is fény derült. Az algoritmus úgy osztja a helyeket a gépen, hogy az egyensúlyban legyen, de miért is nem lehet beülni az üres sorokba? Hát azért, mert fel és leszálláskor az első és az utolsó öt sorba nem lehet beülni, az nem tesz jót a gépnek. Kivéve ha megvesszük oda a jegyet, mert akkor Algó Ritmus korrigálja a hibát. Hát ennyi.