A Kanári-szigetek kevésbé ismert tagja Fuerteventura, Top 5 listánkon eljutottunk az őszbe, ide október-novembertől a leginkébb érdemes utazni. Összesen 23 fertőzöttel és 0 áldozattal abszolválták a járványt, vagyis minimális kockázattal látogatható a vulkánsziget.
Bár Tenerifén lezártak egy komplett szállodát is a járvány kirobbanásakor, valójában egyik sziget sem hordoz különösebben magas kockázatot. Spanyolország biztosan kinyit a nyáron, és az eredeti tervekhez képest a Kanári-szigetek is jóval korábban megnyitja kapuit a turisták előtt. Ám most nem a turistamágneseket ajánljuk, hanem egy különös, sivár és kopasz szigetet.
A kietlenség szépsége
Fuerteventura elsősorban a szörfösök körében népszerű, ami azt jelenti, hogy a part meglehetősen szeles. Emellett sziklás, kopár, alig van fa, bokor is csak elvétve. Elsőre ez elég sivárnak és unalmasnak tűnik, valójában azonban nagyon megkapó és hangulatos az egész sziget a maga elhagyatottságában és kietlenségében. A vulkanikus tevékenységről egyebek mellett a bejárható lávaalagutak tanúskodnak, ezeket Villaverdében lehet megnézni. Megéri, nagyon kevés helyen vannak csak ilyen képződmények.
Hasonlóképpen egyedi a több kilométer hosszú sárgahomokos partszakasz is. Az afrikai homokkal borított vidék jó része természetvédelmi terület, de több helyen le lehet menni a vízpartra, illetve be lehet sétálni a homokdűnék közé. Ez a homok azért nem ugyanaz, mint egy afrikai sivatag. A homok alól itt-ott előbukkannak a sötétszürke sziklák és kövek, jelezve, hogy komoly vulkanikus tevékenység eredményeképpen jött létre a sziget.
Fuerteventura néhány nap alatt bejárható – egyik végéből a másikig gyorsan el lehet jutni, de érdemes meg-megállni és szétnézni a kilátópontokon, de hosszabb túrákat is tehetünk a vulkánsziget elhagyatott vidékein.
A millió kráter szigete
Érdemes összekötni a nyaralást a szomszédos Lanzarote bejárásával. Itt a vulkanikus aktivitás sokkal jelentősebb, mint Fuerteventurán, ez egy igazi pöfögő kis vulkánsziget. Rengeteg túraútvonal közül választhatunk, de ha nem akarunk sokat gyalogolni, a Timanfaya Nemzeti Parkban busszal visznek körbe a lávamezőn. A kitörés viszonylag friss, néhány száz éve történt, a kiköpött láván egyelőre nem sok növény marad meg.
A nagy népszerűségnek örvendő Teneriféhez és Gran Canariához képest Fuerteventura és Lanzarote meg tudta őrizni saját báját. Nem jellemzők a gigantikus szállodák, kilúgozott turistavárosok. Sokkal emberibb léptékű az infrastruktúra, Lanzarote települései ráadásul César Manriqe-nek köszönhetően egészen egyediek. A művész ott telepedett le, és az egész sziget építészetének arculatát az ő munkássága határozta meg. A tájba tökéletesen illeszkedő hófehér épületek jellemzik a szigetet, játékos szobrokkal, alkotásokkal és terekkel.
A Kanári-szigetek között repülővel és hajóval is lehet közlekedni. Fuerteventura és Lanzarote között kompok járnak, és mivel közel fekszenek egymáshoz, gyorsan át lehet utazni egyikről a másikra. Sajnos miután a Wizz dobta, Magyarországról egyik szigetre sem jár már közvetlen járat, de Fuerteventura télen Bécsből megmaradt a Ryanair/Lauda kínálatában. Átszállással persze könnyen lehet egy Kanári-nyaralást megszervezni.