Egészen durva, ijesztő fordulatai vannak annak a sztorinak, ami arról szól, hogy simán ellophatják a pénzünket a Ravolutról. A legfrissebb, hogy a cég felügyelő hatósága is a Revolut dumáját böfögi vissza az ügyfél felé, akinek akár több millió forintját is lenyúlták.
A Forbes.hu most már a harmadik részét hozza a sztorinak és csak azt tudjuk javasolni, hogy minden okosutas olvassa végig alaposan. Eleve érthetetlen, hogy a Revolut csalásfigyelő rendszere miért nem kapcsol be azonnal, ha teljesen szokatlan gyors tranzakciók keretében csapolják nulláig a számlát. Normális bank a második ilyen után letilt és érdeklődik a számlatulajdonosnál, hogy ő volt-e.
A megkárosított ügyfelek minden feltételnek megfelelnek a tekintetben is, hogy bizonyítsák, nyilvánvaló csalás történt, mégis azt bírja válaszolni a litván bankfelügyelet, hogy te voltál hanyag. Pedig itt hekkerek megfertőzik a gépedet, kreálnak egy kamu Apple Pay-t és kamu kereskedőn keresztül nyúlják le a pénzünket. Három tapasztalt és tudatos Revolut-felhasználó esetét lehet végigolvasni, kettejüknél az egyetlen figyelmeztető jel az lett volna, hogy nem kértek, de kaptak új kártya párosításáról szóló üzenetet a Revoluttól. Nyilván ekkor klónozták a kártyájukat a csalók. De ki olvas el minden spamet, amit küldenek?
A legfontosabb tehát: mint kiderült, ha ApplePay-es egy tranzakció, semmi csalásvédelem nem érvényesül, a Revolut mindent ráver az ügyfélére. Ehhez asszisztál a felügyeleti szerv.
Mit tehetünk? Alapvetően annyit, hogy mindig csak annyi pénz töltünk a Revolutra, amit azonnal el is költünk róla. Sokat spórolhatunk vele, utazóknak kötelező felszerelés, de amíg így állnak a nyilvánvaló csalásokhoz, nagyon óvatosan használjuk csak.