Nyáron elég erős védelem az utasnak, hogy a Ryanair meghosszabbította az ingyenes járatmódosítás lehetőségét. Nem jár le az akció június végén, hanem a szeptember végéig vett jegyekre érvényes. Ez azt jelenti, hogy ha az utas dönt úgy, hogy nem utazik, átfoglalhat bármelyik másik járatra. Ennek díja nincs, de ha az új jegy drágább, az árkülönbözetet ki kell fizetni.
Vesd bele magad újra az életbe a Danubius Hotels szállodáiban!
(X)
Ráadásul ezt kétszer is el lehet játszani és december végéig lehet tolni az utazást. Viszont legkésőbb 7 nappal az eredeti indulás előtt dönteni kell, ezen belül már díjköteles az átfoglalás. (És akkor is jól megszívja az utas, ha először a légitársaság töröl, ő csak utána variálna.)
Az easyJetnél még kedvezőbb feltételek vonatkoznak az átfoglalásokra. Mezei ügymenetben, tehát ha az utas magától dönt a később utazás mellett, ezt szintén szeptember végéig teheti meg díjmentesen, de az átfoglalás sokkal későbbre is szólhat, időbeli korlát nélkül. És 7 nappal az eredeti indulás előtt sem kell dönteni, egészen két órával felszállás előttig él az ajánlat.
Tehát ha valaki például hirtelen betegség miatt a tervezett indulás előtt egy-két nappal mond le az útról, az a Ryanairnél már bukta, az easyJetnél viszont nem. Az easynél ráadásul van egy külön kategória arra az esetre, ha a célország lockdownt vezet be, vagy kötelező karantént ír elő az utasoknak. Aki ezért nem akar utazni, az jegyárkülönbözet nélkül foglalhat át azonos országok közötti járatokra, vagy akár vissza is kérhetik a jegy árát.
A Wizz Airnél továbbra sincs ingyenes átfoglalás. Aki eltolná az utazását, az fizetheti az átfoglalási díjat, amely gyakran magasabb a jegyárnál. Vagyis az utas bukja a jegy árát. A Wizznél foglaláskor külön pénzért vehető meg az a szolgáltatás (Flex), amely nem csak ingyen átfoglalást nyújt, de vissza is lehet kérni vele a jegy árát.